Noc muzeów

Nasze Zgromadzenie zostało zaproszone do zaprezentowania wystawy w Nocy Muzeów. W Naczelnym Sądzie Administracyjnym w kilku gablotach przedstawiłyśmy nasze Zgromadzenie i jego misyjną działalność oraz wspomniałyśmy związane niegdyś z nami Zgromadzenie Dominikanek wschodniego obrządku zwane Siostrami Matki Abrikosow. Wystawie nadano tytuł “Od ujścia rzeki  Ob po Oruro”. Siostry Matki Abrikosow przebywały na zsyłkach wzdłuż rzeki Ob w Rosji. Oruro to miasto w Boliwii, gdzie nasze Zgromadzenie od kilkunastu lat prowadzi posługę misyjną.

(więcej…)

68 rocznica śmierci naszego Ojca Założyciela

18 maja, jak każdego rok,u stanęłyśmy w krypcie naszego Ojca Założyciela, sługi Bożego, O. Jacka Woronieckiego, by dziękować Bogu za dar Jego życia i pozostawienie w nas charyzmatu dominikańskiego i misyjnego, a także prosić o Jego rychłą beatyfikację. Wraz z Ojcami Dominikanami łączyłyśmy się w modlitwie podczas Eucharystii w warszawskim kościele na Freta.

poniżej modlitwa postulantki Katarzyny ułożona na dzisiejszy dzień…

(więcej…)

Objawienia fatimskie

W obecnym czasie, gdy z okazji 100. rocznicy objawień fatimskich częściej słyszymy orędzie Matki Bożej z 1917 r., zauważamy dużą zbieżność jego treści z charyzmatem naszego Zgromadzenia. W tym orędziu znajdujemy główne elementy duchowości dominikańskiej: zwrócenie się ku Bogu, troska o grzeszników z gotowością poświęcenia własnego trudu i ofiarowania się za ich nawrócenie, upraszanie wszelkich łask za pomocą różańca, gorące nabożeństwo do Najświętszej Maryi Panny. Gdy dodamy do tego szczególny cel naszego Zgromadzenia – głoszenie Ewangelii w Rosji, rodzi się pytanie, czy nasza wspólnota zakonna zrodziła się z przesłania Fatimy?

(więcej…)

Zaproszenie na dni skupienia

Noc muzeów

20 maja kolejna edycja Nocy Muzeów w Warszawie. Tym razem również nasze Zgromadzenie weźmie w niej udział. Zapraszamy do Naczelnego Sądu Administracyjnego przy ul. Boduena 3/5 w godzinach od 15 do 24.00 na naszą wystawę “Od ujścia rzeki Ob do Oruro”. Będzie można zobaczyć eksponaty i pamiątki misyjne, a także dowiedzieć się czegoś więcej o dominikankach Matki Katarzyny Abrikosow z Moskwy. Szczegóły na ulotkach:

Miesiąc maj w duchu dominikańskim

Maryja, Opiekunka ZakonuLitania Dominikańska do Matki Bożej

Wielu znane jest widzenie św. Dominika, podczas którego Pan Jezus zapewnił go, że powierzył Zakon opiece Najświętszej Maryi Panny. Po tym widzeniu, św. Założyciel zlecił by siostry i bracia mieli zawsze szczególne nabożeństwo do Matki Najświętszej. Zamieszczamy tu litanię, o której mówi tradycja: “Strzeżcie się litanii braci kaznodziejów, gdyż czynią rzeczy dziwne”.
(więcej…)

Pascha 2017

Chrystus zmartwychwstał i żyje!
Nie jesteśmy już sami,
chociaż może niejeden raz w naszym życiu
 będzie jeszcze ciężko i smutno,

a może nawet „beznadziejnie”.
ie jesteśmy sami, zło przegrało na zawsze.
Chrystus jest naszą nadzieją.
Ukazał się Marii,
a dzisiaj ukazuje się także nam
 w tajemnicy Eucharystii.
 Jest obecny, zmartwychwstały, w zasięgu ręki
– i czeka, abyśmy uwierzyli.

 

Życzymy, aby czas Świąt Wielkanocnych
był czasem spotkania
ze Zmartwychwstałym Jezusem
w wierze
 i całkowitym zaufaniu Jego miłości.

 

Wielki – Święty – Tydzień

O Królu pełen chwały pośród świętych Twoich.

Czci wszelkiej zawsze godny, a jednak niewypowiedziany.

Tyś miedzy nami jest Panie,

a Imię twoje święte nad nami jest wzywane.

Nie opuszczaj nas, o nasz Boże, ażebyś w dzień sądu nas umieścić raczył pośród świętych i wybranych Twoich,

                                 o Królu Błogosławiony!

z naszego modlitewnika

Plan Liturgii:

(więcej…)

Wyjazd do Częstochowy – wspólnota z Grójeckiej

16.03.2017 roku odbyła się pielgrzymka do Częstochowy dla klas trzecich. Wyjechaliśmy rano, aby móc uczestniczyć we Mszy św. w najważniejszym i najbardziej uczęszczanym polskim sanktuarium maryjnym na Jasnej Górze, w Kaplicy Matki Bożej pod opieką ojców paulinów w Częstochowie. Co roku przybywa tam ok. 2-3 milionów wiernych biorących udział w pielgrzymkach.

(więcej…)

Zgromadzenie Sióstr Dominikanek Misjonarek Jezusa i Maryi © 2016 Frontier Theme