Tydzień misyjny w kaplicy Sióstr w Zielonce

Włączając się w nurt Kościoła, który zaprasza nas w tym tygodniu do zaakcentowania w sposób szczególny tematyki misyjnej w naszej kaplicy. Oczywiście pierwsze miejsce zajęła tu modlitw, ale  oprócz niej pojawił się akcent kolorystyki misyjnej przy ołtarzu. Ponadto poprosiłyśmy naszych wiernych by zechcieli wspomóc dzieci z Oruro składając do kosza przybory szkolne. We wtorek zaś zaprosiliśmy wszystkich chętnych na film misyjny zatytułowany „Moje pięć minut”, opowiadający o pracy werbisty, ks. Mariusza Mielczarka w Boliwii.

Tydzień misyjny w SP 3 w Zielonce

dsc0721624 października, w poniedziałek rozpoczynający Tydzień Misyjny, w Szkole Podstawowej nr 3, odbyło się spotkanie z ks. Maciejem Będzińskim i s. Moniką, przedstawicielami Papieskich Dzieł Misyjnych w Polsce. Przeprowadzili oni dzieci przez wszystkie kontynenty ukazując życie tamtejszych ludzi, a szczególnie dzieci. Mogliśmy też dowiedzieć się jak my możemy pomagać misjonarzom i ugasić „wielki pożar” trosk i potrzeb dziecięcych. A ponadto nauczyliśmy się śpiewać piosenki w języku którym mówią mieszkańcy Filipin: Jesus hadomi hau, Jesus hadomi o, Jesus hadomi ita hotu, Tuir nia lia ha kotu.

(więcej…)

Niedziela Misyjna w parafii św. Jerzego w Zielonce

dsc07207W parafii św. Jerzego, w Zielonce, w dniu 23.10.2016r  – w po raz 90 obchodzoną Niedzielę Misyjną –  dzieci z koła misyjnego pod opieką s. Gabrieli Chodzińskiej i postulantki Magdaleny, przygotowały liturgię Mszy świętej podczas której modliły się za misje i misjonarzy, a także za swoich rówieśników z krajów misyjnych.

(więcej…)

Tydzień misyjny u sióstr na Grójeckiej

SONY DSC SONY DSC SONY DSC

Dzieci z Parafii św. Jakuba z okazji przeżywania Tygodnia Misyjnego udały się do Muzeum Misyjnego księży salezjanów w Warszawie.  Dzięki ks. Markowi, który był naszym przewodnikiem po świecie misyjnym dzieci zaznajomiły się z tematyka misji. Była to podróż przez wszystkie kontynenty, dzięki opowieściom ks. Marka i wspaniałym eksponatom Zgromadzonym w muzeum mieliśmy wrażenie, że jesteśmy w Afryce, w Azji czy Ameryce 🙂 To był piękny i twórczy czas. Bogu niech będą dzięki!

Kościół pełen skarbów!

016Odkrywanie bogactwa Kościoła stało się radością dzieci zgromadzonych na spotkaniu formacyjno – integracyjnym w naszym klasztorze w Józefowie.
Zabawy integracyjne, historia modlitwy różańcowej, śpiew i bibliodrama, czyli nasz mały teatr, wypełniły kilkugodzinne spotkanie. Wśród radości pamiętaliśmy także o modlitwie – w kaplicy odmówiliśmy część różańca. Spotkanie zakończyliśmy słodkim poczęstunkiem i wspólnym grillowaniem z rodzicami.

(więcej…)

Nowe postulantki

dsc07144 dsc07159I znów radość! Słowa Pana Jezusa “kto ma, temu będzie dodane” spełniają się na naszych oczach. W uroczystość odpustową naszego domu i kaplicy w Zielonce – Matki Bożej  Różańcowej, do wspólnoty postulatu dołączyły Katarzyna i Maria. Dziękujemy za nie dobremu Bogu i nie ustajemy w modlitwie o kolejne powołania do naszego Zgromadzenia.

Rekolekcje rodzin

dsc06988 dsc07024W dniach 29 września – 2 października w naszym klasztorze odbywały się rekolekcje dla naszych rodzin. Uczestniczyło w nich ponad 30 osób. Konferencje o świętych dominikańskich i różańcu wygłosił O. Stanisław Gołąb z klasztoru w Korbielowej.

(więcej…)

Postulat

dsc06973 Dnia 24 września nasza wspólnota przeżywała radość z przyjęcia przez Matkę Generalną dwóch kandydatek do Zgromadzenia.  Kinga i Magdalena rozpoczęły postulat, otrzymały brewiarz, czas formacji zawierzyły Maryi i przekroczyły próg zakonnej klauzury. Polecamy siostry postulantki modlitwie, by Pan umacniał je na drodze powołania dominikańsko-misyjnego,  a także błogosławił ich rodzinom za dar życia dziewcząt złożonych w Jego ręce.

(więcej…)

Początek roku apostolskiego z dziećmi

dsc06918 Dziecięce grupy apostolskie – koła misyjne, bielanki, ministranci – wraz z siostrami: Gabrielą Chodzińską i Małgorzatą rozpoczęły nowy rok pracy apostolskiej. Tym razem wybraliśmy się na pielgrzymkę do Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej w Świdrze. Tam modliliśmy się w Jej sanktuarium i zapoznaliśmy się ze Zgromadzeniem Sióstr Szensztackich. Po południu w naszym józefowski klasztorze mieliśmy czas integracji i zabawy, posilając się dobrociami z grilla i słodkościami.dsc06942dsc06928

Świętowanie we wspólnocie

dsc0690717 września, w Zielonce, zebrała nas z różnych domów, nasza Patrona, Matka Boża Bolesna, by we wspólnocie świętować Uroczystość Patronalną Zgromadzenia. Centrum dnia stała się Eucharystia sprawowana przez  O. Dawida Kołodziejczyka OP, który w homilii wskazał nam, zgodnie z Ewangelią dnia,  jak jako dominikanki mamy żyć Słowem Bożym. (więcej…)

Zgromadzenie Sióstr Dominikanek Misjonarek Jezusa i Maryi © 2015 Frontier Theme