Postulat

dsc06973 Dnia 24 września nasza wspólnota przeżywała radość z przyjęcia przez Matkę Generalną dwóch kandydatek do Zgromadzenia.  Kinga i Magdalena rozpoczęły postulat, otrzymały brewiarz, czas formacji zawierzyły Maryi i przekroczyły próg zakonnej klauzury. Polecamy siostry postulantki modlitwie, by Pan umacniał je na drodze powołania dominikańsko-misyjnego,  a także błogosławił ich rodzinom za dar życia dziewcząt złożonych w Jego ręce.

(więcej…)

Początek roku apostolskiego z dziećmi

dsc06918 Dziecięce grupy apostolskie – koła misyjne, bielanki, ministranci – wraz z siostrami: Gabrielą Chodzińską i Małgorzatą rozpoczęły nowy rok pracy apostolskiej. Tym razem wybraliśmy się na pielgrzymkę do Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej w Świdrze. Tam modliliśmy się w Jej sanktuarium i zapoznaliśmy się ze Zgromadzeniem Sióstr Szensztackich. Po południu w naszym józefowski klasztorze mieliśmy czas integracji i zabawy, posilając się dobrociami z grilla i słodkościami.dsc06942dsc06928

Świętowanie we wspólnocie

dsc0690717 września, w Zielonce, zebrała nas z różnych domów, nasza Patrona, Matka Boża Bolesna, by we wspólnocie świętować Uroczystość Patronalną Zgromadzenia. Centrum dnia stała się Eucharystia sprawowana przez  O. Dawida Kołodziejczyka OP, który w homilii wskazał nam, zgodnie z Ewangelią dnia,  jak jako dominikanki mamy żyć Słowem Bożym. (więcej…)

Jubileusz 25 lecia ślubów

DSC06879 DSC06889

8 sierpnia, w Uroczystość Św. Ojca Dominika, zakończyły się nasze rekolekcje zakonne. Podczas Eucharystii dziękowałyśmy Bogu za dar naszego Zakonodawcy, a także za 25 lecia życia ślubami oraz posługi apostolskiej s. Danuty. Niech Jezus będzie uwielbiony w jej życiu i powołaniu.

Śluby czasowe

DSC068646 sierpnia, w święto Przemienienia Pańskiego, s. Maria Daria złożyła śluby zakonne na kolejne trzy lata. Bogu niech będą dzięki za dar jej powołania dominikańskiego i misyjnego. Otaczajmy ją modlitwą by wiernie trwała przy Chrystusie.

ŚDM – Kraków

13912446_1759119154361771_489414358866078516_n

Siostry z Zielonki wybrały się na ŚDM wraz z  grupą z parafii Matki Bożej Częstochowskiej. W Krakowie,  z 27 na 28 lipca, po wysłuchaniu Ojca Świętego z okna na Franciszkańskiej, wzięłyśmy udział w Nocy Świętych Dominikańskich – całonocnym czuwaniu w Bazylice Św. Trójcy. Gdy w Bazylice trwały modlitwy związane ze świętymi dominikańskimi, w kapitularzu trwała konferencja Rodziny Dominikańskiej, w czasie której poszczególne jej gałęzie, w tym także dominikanki misjonarki przybliżały charakterystykę danego  Zgromadzenia.

(więcej…)

Zgromadzenie Sióstr Dominikanek Misjonarek Jezusa i Maryi © 2015 Frontier Theme