Винаходи новіціатки

Реколекційна акція, що відбулася з в’язнями в Бялоленці – це перше наше зіткнення з такою установою. Перше враження таке, що “кров стигне в жилах”: варта забирає у нас паспорти, за нами закриваються ворота, ми проходимо сірими коридорами – сцена, як з доброго фільму про ув’язненних. Надходить час, коли нас розділяють на групи, що будуть проголошувати реколекції “і до справи”. “Наша допомога в ім’я Господнє”, з нами був Дух Святий, без Нього нічого б ми не зробили. Слова, які приходили до серця в цей момент, це: “сила в слабкості удосконалюється” і “не ви говоритимете, але Дух Отця вашого”; це діяння Боже ми пережили у своєму житті, цієї дії Божого Духу ми зазнали.

Дивлячись по-людськи – ми лише слабкі жінки. Не так легко говорити про Бога стоячи перед 20-30 чоловіками, котрі пережили сильні зранення через власні та чужі гріхи. А все ж ми бачили, як через нашу слабкість і міць Слова Божого, яке Господь вклав в наші уста, Він сам діяв і перемінював цих чоловіків. В’язні на наших очах, перемінювалися в віфлеємську стайню, Христос прийшов до тих, які Його найбільше потребують. Не прийшов на мармуровому вівтарі в прекрасній каплиці, але прийшов в звичайній тюремній світлиці. Місцем Його сходження став стіл до пінг-понгу, прикритий білим простирадлом. Чи це не диво? Слово Тілом стало. Саме в цьому місці, на наших очах, відбулося Боже Народження!

* * *

Євхаристія – це час, коли кожна з нас стає перед Богом і просить: щоби власне Він її перемінював. Це такий момент, коли Христос єднає нас в одне.

Свята Меса – джерело, з якого черпаються силу на весь день. Це несамовите чудо Бога – приходячи на Євхаристію ми знаємо, які ми є, і ми просимо, щоби Христос перемінював нас, щоби вчив любові, щоби творив з нас одне ціле, щоби нас об’єднував і будував з нас родину. Також це час, коли ми віддаємо Богові тих, котрі просять нас про молитву, тих, кого ми любимо. Це найкращий момент дня для того, щоби сказати: Господи, я віддаю Тобі себе, те, ким я є, чим я володію і тих, яких я ношу в своєму серці.

Літургія годин – є молитвою усією спільноти. Ми відкриваємо багатство, що криється в псалмах, гімнах, читаннях. Неодноразово думки, які ми вже колись чули, в мить стають для нас дуже важливими – це так, немовби Бог розсилав нам інформацію та настанови.