Dzieci i Różaniec do granic w Józefowie

„Odmawiajcie codziennie różaniec, aby uzyskać pokój dla świata!”

Modlitwa różańcowa była jedną z najważniejszych próśb, jakie Matka Boża skierowała do trojga pastuszków 100 lat temu w Fatimie.

W święto Matki Bożej Różańcowej  cała Polska została opleciona żywym różańcem. Ponad milion Polaków modliło się o nawrócenie i jedność w narodzie oraz o pokój dla Polski i całego świata.  Również nasi uczniowie, zgromadzeni w klasztorze, z wielką radością odpowiedzieli na prośbę Maryi.

Najpierw s. Beata zapoznała dzieci z ideą Różańca do granic, następnie poprzez pogadankę z s. Bernadettą i quiz różańcowy dzieci przybliżyły sobie treści poszczególnych tajemnic,  aż w końcu wraz z s. Magdaleną wykonały samodzielnie kryształkowe różańce. Centralnym punktem spotkania było odmówienie Tajemnic Światła, połączone z rozważaniami przygotowanymi na tę właśnie okazję. Zwieńczeniem spotkania był słodki poczęstunek. Nie zabrakło także uczczenia Maryi wspólnym, radosnym śpiewem. Niech ten błogosławiony czas i modlitwa dzieci wyjedna naszej Ojczyźnie, rodzinom i całemu światu dar pokoju i miłości.

Updated: 1 listopada 2017 — 15:22