Dzień Życia Konsekrowanego

kuriaDrugiego lutego 2016 roku zakończył się Rok Życia Konsekrowanego, w którym dziękowałyśmy Bogu za łaskę naszego powołania zakonnego i czyniłyśmy refleksję nad naszą codzienną wiernością Panu Jezusowi. Według zaleceń Ojca Świętego Franciszka świętowałyśmy ten czas trzydniowymi obchodami.

zdjęcia z http://diecezja.waw.pl/4582

W niedzielę, 31 stycznia, w obu parafiach naszego miasta uczestniczyłyśmy czynnie w liturgii słowa podczas Mszy świętych, a także odmawiałyśmy modlitwę dziękczynienia po Komunii świętej. Następnego dnia kilka sióstr wzięło udział w uroczystościach w Bazylice Świętej Trójcy w Kobyłce, a 2 lutego uczestniczyłyśmy w Eucharystii, pod przewodnictwem Abp Henryka Hoser, w naszej Katedrze warszawsko – praskiej. Tam też jedna z sióstr czytała dwa wezwania modlitwy wiernych. Te dni były wielkim dziękczynieniem za obecność, posługę i modlitwę osób konsekrowanych w Kościele. Bogu niech będą dzięki za ten czas i wszelkie zlane na nas łaski.

MODLITWA DZIĘKCZYNIENIA

Panie Jezu Chryste, Jedyny Zbawicielu, który przychodzisz do nas w Eucharystii, wierzymy w Ciebie, uwielbiamy Cię, wysławiamy Cię.

Dziękujemy Ci za Twoją obecność.

Dziękujemy Ci za wszystkie dary, którymi nieustannie nas ubogacasz.

Dziś pragniemy Cię wysławiać za kończący się Rok Życia Konsekrowanego.

Dziękujemy Ci za łaski wylane w tym czasie na cały Kościół.

Dziękujemy Ci za wszystkie osoby powołane do Twojej służby, dziękujemy za ich ofiarowanie siebie w zaufaniu, że je poprowadzisz i wspomożesz.

Dziękujemy Ci za wszystkie wspólnoty zakonne, za to, że w swojej Opatrzności czuwasz nad nimi. Dziękujemy Ci za różnorodne charyzmaty, jakie nieustannie wzbudzasz pośród swojego ludu, za świętych założycieli i założycielki zgromadzeń zakonnych i różnych form życia poświęconego Tobie.

Bądź uwielbiony we wszystkich dziełach apostolskich, misyjnych i charytatywnych wspólnot zakonnych. Bądź uwielbiony w modlitwie, pokucie, cierpieniu i radości każdej osoby konsekrowanej.

Niech będzie uwielbiona Trójca Przenajświętsza w tym czasie i na zawsze. Amen.

Updated: 15 października 2017 — 12:18