Kolędnicy Misyjni w Józefowie – Michalinie

Idea kolędowania misyjnego nie jest w naszej parafii rozpowszechniona. Mimo to dzieci z Małego Wolontariatu Misyjnego z SP nr 1 w Józefowie, którym opiekuje się s. Beata,  postanowiły wyruszyć w drogę.

Nie była ona długa, bo przebiegała przez kościół parafialny św. Jana Chrzciciela w Jozefowie-Michalinie, gdzie „scenką kolędniczą” zachęciliśmy zgromadzonych na Mszy św. do modlitwy i ofiary za dzieci z Libanu i Syrii. Wierni spontanicznie ruszyli z ofiarami do naszej misyjnej skarbonki.

Potem odwiedziliśmy Księdza Proboszcza, a następnie – pod opieka dużej grupy rodziców – przejechaliśmy do Domu Opieki „Józefina”. Tu przedstawiliśmy naszą scenkę zgromadzonym pensjonariuszom i było to naprawdę wzruszające spotkanie.

Rodzice zawieźli nas następnie do klasztoru Sióstr Dominikanek Misjonarek Jezusa i Maryi i tam mogliśmy już sami z naszymi rodzicami i Siostrami po raz kolejny zachęcić się nawzajem do modlitwy za naszych syryjskich rówieśników.

 Potem był słodki poczęstunek – nie tylko dla dzieci, ale tez dla rodziców. I wszyscy byli bardzo zadowoleni.

Od razu podjęliśmy decyzje, że za rok wyruszamy znowu, w dalsza drogę i do wielu ludzi. I chcemy w tym postanowieniu wytrwać!

 

Updated: 7 lutego 2018 — 18:52