Relikwie świętych Martin

Dnia 28 listopada w kaplicy Sióstr Dominikanek w Zielonce zagościły na krótką chwilę relikwie świętych: Zeli i Ludwika Martin, rodziców dziewięciorga dzieci w tym św. Tereski od Dzieciątka Jezus. Są oni pierwszą w historii Kościoła kanonizowaną w 2015 roku parą małżeńska.

Relikwie trafiły do nas, podczas przystanku w podróży z Alençon , miasta gdzie mieszkali święci małżonkowie do Vinnitsy na Ukrainie. Spotkanie w kaplicy rozpoczęło się od świadectwa Państwa Oksany i Olga Samoiliuk, którzy otrzymali relikwie do prowadzonego przez nich Ośrodka diagnostyczno – rehabilitacyjnego imienia świętych Martin. Kiedy Pani Oksana spodziewała się 11 dziecka lekarze powiedzieli jej, że ciąża jest zagrożona i tylko jedna osoba może przeżyć albo dziecko, albo matka. Po takich słowach rozpoczęli modlitwę do nowo kanonizowanych świętych o uratowanie życia. I wydarzył się cud, przeżyła mama i szczęśliwie urodziła się dziewczynka, które dano na imię Tereska. Po wielu staraniach i opowieściach jak wielkie dzieła dzieją się przez wstawiennictwo świętych Zeli i Ludwika ich ośrodek otrzymał relikwie pierwszego stopnia.

Po krótkim świadectwie wszyscy zgromadzeni w kaplicy trwali na modlitwie, wspólnej i indywidualnej. Każdy też mógł podejść do relikwii i powierzyć Bogu swoje sprawy osobiste czy rodzinne przez wstawiennictwo świętych małżonków Martin.

Bogu niech będą dzięki za świadectwa świętego życia. Niech one i nas pociągają do świętości.

Updated: 28 października 2020 — 08:46