Tydzień misyjny u Sióstr Dominikanek Misjonarek w Zielonce

„GDZIE MISJONARZ – TAM NADZIEJA!”

TYDZIEŃ MISYJNY U SIÓSTR DOMINIKANEK MISJONAREK JEZUSA I MARYI

18 – 24 X 2020r.

WSPIERAMY DUCHOWO MISJONARZY

W kaplicy jest koszyczek z karteczkami, na których są wypisane imiona misjonarzy obecnie pracujących na misjach, a także tych, którzy w tym roku przygotowują się w Centrum Formacji Misyjnej do wyjazdu na misje. Zapraszamy do zabrania karteczki z imieniem misjonarza i do modlitwy za niego w tym tygodniu misyjnym, oczywiście można też dłużej.

POMAGAMY MISJOM NA WSCHODZIE

Proponujemy zabranie gipsowej figurki Matki Bożej ze stolika w kaplicy Miłosierdzia Bożego. Ofiary złożone przy tej okazji będą przekazane na remont salek katechetycznych i klasztoru naszych sióstr w Kuldidze na Łotwie.

MODLIMY SIĘ Z MISJONARZEM

W poniedziałek w naszej kaplicy Mszę Świętą o godz. 6.30  będzie sprawował u nas  ks. Jarosław Dziedzic, misjonarz z Boliwii – zapraszamy!

PRZYGLĄDAMY SIĘ PRACY MISYJNEJ

Również w poniedziałek po różańcu ok. 18.40 zapraszamy na 35 minutowy film „Siewca nadziei” – ukazujący osobę i pracę misyjną w Indiach już nie żyjącego Ojca Mariana Żelazko, werbisty.

WSPÓŁPRACUJEMY Z MARYJĄ W DZIELE MISYJNYM KOŚCIOŁA

W sobotę  o godz. 16.30 zachęcamy do udziału w misyjnym różańcu w klasztornym ogrodzie. Po nim jak zawsze o 17.30 będzie sprawowana Eucharystia.

BUDZIMY W SOBIE ŚWIADOMOŚĆ MISYJNĄ

Zachęcamy do zapoznania się z Orędziem papieża Franciszka na Niedzielę Misyjną.

ZOSTAŃ PRZYJACIELEM MISJI!

Updated: 13 października 2020 — 16:50