Wspieramy budowę studni w Zambii.

Cieszymy się, że mogłyśmy wesprzeć budowę studni głębinowej w Mabumba w Zambii w misji prowadzonej przez Siostry Misjonarki Świętej Rodziny, wśród których jest też polska misjonarka, s. Małgorzata Jędrzejczak.

Mieszkańcy Mabumba żyją bardzo ubogo, pracują na swoich małych działkach, które uprawiają ręcznie.  Szkoły przeważnie są płatne, dlatego dzieci zwykle pozostają w domu, pracują na polu i przynoszą wodę z odległego aż o 2 kilometry prowizorycznego zbiornika wodnego lub rzeki.

W niedzielę (7 XI 2021) młodzież Zespołu Szkół im. Prezydenta Mościckiego w Zielonce wraz z s. Danutą zbierała ofiary po Mszach Świętych przy naszej kaplicy i uzbierała 1.700 złotych. Zaś w styczniu (23.01.2022) w naszej Parafii Matki Bożej Częstochowskiej, gdzie uzbierała 10.750 złotych.

Dziękujemy wszystkim Ofiarodawcom za wsparcie tej szlachetnej inicjatywy słowami świętego Jana Pawła II: „Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi”.

 

Updated: 13 lutego 2022 — 16:41