Ziemskie urodziny naszego Ojca Założyciela

Sługa Boży, Adam Marian Tomasz Pius Leon  – w zakonie dominikańskim Ojciec Jacek – Woroniecki urodził się 21 grudnia 1878 roku w Lublinie. Wychowywał się w majątku Kanie koło Chełma należącym do jego rodziców – księcia Mieczysława Woronieckiego i Marii z Drohojowskich. Był drugim z ośmiorga dzieci. W domu zapewniono mu wszechstronny rozwój intelektualny, interesowały go nauki humanistyczne i literatura. Uczył się bardzo dobrze, lubił sport. Od dzieciństwa wyróżniał się wysoką religijnością. W kolejną rocznicę jego urodzin dziękujemy Bogu za dar jego życia i ogromnej spuścizny, która pozostawił po sobie.

Kilka jego myśli, którymi chcemy sie podzielić:

W Jezusie i Maryi pełna świadomość własnej doskonałości nigdy nie powodowała tego zatrzymywania się z lubością nad sobą, ale wciąż zlewała się z miłością Boga i łączyła w jednym hymnie chwały dla Jego mądrości, dobroci i miłosierdzia

    z  Przyjaciel Oblubieńca

 

Dni świąteczne winny się zawsze wyróżniać w życiu chrześcijanina nie tylko tym, że odmiennym
i milszym oddaje się zajęciom, które mu przynoszą nieco wytchnienia,
ale przede wszystkim tym, że go zbliżają do Boga i dają możność złożyć Mu należny podatek chwały.

                 z   Katolicka etyka wychowawcza, t. II

 

Największym z dzieł miłosierdzia jest Wcielone Słowo Boże i Jego Boskie Serce, źródło miłosierdzia tryskającego dla nas łaską na żywot wieczny.

z   Tajemnica Miłosierdzia Bożego

Modlitwa o beatyfikacje O. Jacka Woronieckiego

2 portretBoże, źródło wszelkiej świętości, z twojego natchnienia sługa Boży O. Jacek Woroniecki, wierny syn świętego Dominika, pragnął przybliżać Twą odwieczną Prawdę wszędzie, wszystkim i na wszystkie sposoby. Zatroskany o Twoją chwalę, jako prawdziwy przyjaciel Oblubieńca szukał wciąż nowych dróg, aby wspierać drugiego człowieka w dążeniu do Ciebie. Wierze, że i dziś pomaga swoją modlitwą, tym którzy go wzywają. Przez jego wstawiennictwo proszę Cie, udziel mi łaski….. . A jeśli taka jest twoja święta wola, spraw, aby został zaliczony do grona błogosławionych Kościoła. Przez Chrystusa Pana naszego. Amen.

Za zgodą Kurii Biskupiej Warszawsko – Praskiej
z dnia 05.02.2009 nr 148 K/2009
do prywatnego odmawiania

Updated: 19 grudnia 2021 — 21:13