Dni skupienia „Betanii” z Józefowa

Wspólnota kobiet „Betania” wraz z s. Magdaleną w dniach 23-25 lutego  wyjechała na swoje wielkopostne dni skupienia do Domu Rekolekcyjnego Sióstr Franciszkanek od Cierpiących w Anielinie.

„W piątek na Drodze Krzyżowej towarzyszyły nam rozważania specjalnie przygotowane na tę okazję, zaś jej intencją była modlitwa za kapłanów i seminarzystów. Dzień zakończyłyśmy adoracją krzyża zawierzając Sercu Jezusa czas naszej modlitwy.

W sobotę, w refleksji dotyczącej nawrócenia i pracy nad sobą pomagał nam ks. Paweł S. Wskazał on na potrzebę odpowiedzialnego wejścia w proces życia duchowego oraz podjął temat rozeznawania w duchu św. Ignacego Loyoli. Eucharystia, medytacja, adoracja Najświętszego Sakramentu, wspólna Koronka do Bożego Miłosierdzia , różaniec i dzielenie się owocami rozważania Słowa Bożego wypełniły sobotni dzień. Wieczór przeznaczyłyśmy na integrację, więc jak najbardziej sprzyjała temu gra „Pytaki”.

Niedzielę zarezerwowałyśmy na wspólny spacer oraz rozmowy, tak dla umocnienia więzi i lepszego wzajemnego poznania.

Ufamy, że był to czas Ducha Świętego, który przemieniał nasze serca i umysły. Pomagał we wzajemnym odkrywaniu i dostrzeganiu talentów, w akceptacji inności, rozwijał zdolność dopełniania, gdy było to konieczne.

W tych dniach byłyśmy dla siebie świadkami, biorcami, ale i twórcami tego bogatego czasu łaski. Chwała Panu!”

 

Updated: 28 lutego 2018 — 16:32