Zielonka

Dom Matki Bożej Różańcowej w Zielonce

Niedługo po zawiązaniu się Zgromadzenia Dominikanki Misjonarki nabyły posiadłość w Zielonce pod Warszawą i nazwały ją Domkiem Madonny. Założyciel – o. Jacek Woroniecki OP – chętnie tu przybywał, głosił rekolekcje, formował młodą wspólnotę zakonną. Od tego czasu Siostry dzielą z mieszkańcami Zielonki dole i niedole historii – okupację, wysiedlenie, trudny czas walki o przetrwanie i możliwości działania w PRL, rozwój miasta i parafii. Przez swą obecność wrosły w krajobraz tutejszego środowiska.

Obecnie klasztor w Zielonce jest Domem Głównym Zgromadzenia Sióstr Dominikanek Misjonarek Jezusa i Maryi. Tu rezyduje przełożona generalna, tu mieści się nowicjat, tu żyje największa wspólnota sióstr. Niektóre z nich angażują się w pracę apostolską w obu parafiach miasta. Są katechetkami w szkołach podstawowych, prowadzą koła misyjne, grupy apostolskie, bielanki. Angażują się we wspólnocie muminków. Pełnią posługę charytatywną wśród chorych i potrzebujących, towarzyszą im duchowo, odwiedzają pensjonariuszy Domu Pomocy Społecznej. Klasztor stanowi zaplecze działalności misyjnej Zgromadzenia, stąd często goszczą w nim misjonarki, a także zaprzyjaźnieni kapłani, misjonarze, rodziny, współpracownicy. Znajdują tu ciszę modlitwy osoby szukające pogłębienia kontaktu z Bogiem.

 

Kaplica Matki Bożej Różańcowej Sióstr Dominikanek Misjonarek w Zielonce

W kaplicy przy klasztorze Sióstr codziennie celebrowana jest Eucharystia, Liturgia Godzin, wspólny różaniec, odbywają się nabożeństwa, adoracje Najświętszego Sakramentu, istnieje możliwość przystąpienia do Sakramentu Pokuty i Pojednania. Wiele osób korzysta z indywidualnych dni skupienia. Grupy modlitewne przeżywają tu czas spotkań formacyjnych. Przy kaplicy działa Żywy Różaniec oraz grupa ministrantów.

Stały porządek nabożeństw:

Niedziela:

Msza św. – 800 i 1000  (w okresie wakacyjnym tylko o godz. 8:00)

Nabożeństwo – 1800
październik – Nabożeństwo Różańcowe
Wielki Post – Gorzkie Żale,
maj – Nabożeństwo Majowe,
czerwiec – Nabożeństwo do Najświętszego Serca Jezusowego,
w pozostałych miesiącach – Różaniec

W III niedzielę miesiąca – wystawienie Najświętszego Sakramentu od 1200 do 1800

Dni powszednie od poniedziałku do piątku: Msza św. – 630 (wakacje – 700), w maju i czerwcu Różaniec – 1730, nabożeństwo – 1800

Adoracja Najświętszego Sakramentu: w poniedziałki – 7-730, czwartki – 2000-2100

Sobota: Różaniec – 1655, Msza św. – 1730

I piątek miesiąca: Msza św. – 630

Sakrament Pokuty: czwartki – 2020-2100 oraz na prośbę

13-go dnia każdego miesiąca: Różaniec Fatimski – 1800

Droga Krzyżowa: w Wielkim Poście: w piątki o godz. 1800

Roraty: wtorek i czwartek – 630.

Osoby chętne do śpiewania w scholi przy naszej kaplicy zapraszamy w niedzielę o 9.30 na próbę w kaplicy Miłosierdzia Bożego.

Kontakt:
05 – 220 ZIELONKA
ul. Sienkiewicza 49
tel. 22/ 7810064 i 22/ 7818559
e-mail: [email protected]