Kuldiga

Dom Matki Bożej Bolesnej w Kuldīdze

Kuldīga – to stare, średniowieczne miasto w sercu Kurlandii (Kurzeme) na Łotwie, znane z najszerszego w tym kraju naturalnego wodospadu na rzece Windawie (Venta), kamiennego mostu oraz wielu zabytków. Obecnie liczy ok. 13 tys. mieszkańców.

Dominikanki Misjonarki zostały zaproszone do pracy w Parafii Najświętszej Trójcy w Kuldīdze w roku 2005. Zamieszkały w domu parafialnym przy kościele. W roku 2008 przeprowadziły się do odnowionego budynku na terenie zwróconym diecezji, w którym zorganizowały Diecezjalny Dom Rekolekcyjny św. Pawła. Część domu zajmuje klasztor Sióstr – pod wezwaniem Matki Bożej Bolesnej.

 

Siostry ewangelizują na liczne sposoby: katechizują przy kościele parafialnym, przygotowują do sakramentów, prowadzą tzw. szkołę niedzielną, odwiedzają rodziny, starsze i samotne osoby. Uczą religii w szkołach. Wyjeżdżają do okolicznych miejscowości i tam gromadzą chętnych na katechizacji i innych zajęciach, mających na celu przybliżyć wiarę chrześcijańską. W Domu Rekolekcyjnym prowadzą kursy ewangelizacyjne, dni skupienia dla młodzieży i dorosłych, organizują wakacyjne obozy dla dzieci i młodzieży, a także przyjmują grupy na ćwiczenia odnowy duchowej i pogłębiania wiary.

Kontakt:

LV-3301 Kuldīga, Liepājas iela 6

Latvija

tel. kom. 00371 2985 79 20;

e-mail: [email protected]